mazoji indija
 
Mus rasite
 
 
Indija
Istorija

Seniausi žinomi žmonių gyvenimo pėdsakai Indijoje yra akmens amžiaus olos su piešiniais Madja Pradeše. Pirmosios žinomos nuolatinės gyvenvietės atsiranda prieš 9000 metų. Ši vietinė kultūra išsivystė į Indo slėnio civilizaciją, kurios aukščiausias klestėjimo taškas buvo tarp 2600 ir 1900 m. pr. m. e. Apie 1500 m. pr. m. e. į Indiją atvyko ir su vietiniais gyventojais susimaišė arijų gentys iš Vidurinės Azijos (tai plačiausiai priimta teorija).Klasikinis hinduizmas atsirado iš vedinės ir vietinių kultūrų sąveikos. Vėliau suklestėjo budizmas ir džainizmas prisidėdami prie Indijos kultūrinės įvairovės. Pirmajame mūsų eros tūkstantmetyje susiformavo daugybė aukšto išsivystymo lygio nepriklausomų karalysčių, kurių dalis tapo imperijomis. Hindų Guptų dinastijos laikotarpis istorikų laikomas Indijos "Aukso amžiumi", prie kultūrinio kraštovaizdžio ženkliai prisidėjo ir maurijai (tarp jų budistas karalius Ašoka). Menai, matematika, inžinerija, astrologija, religija ir filosofija klestėjo globojami karalių. Didžioji dalis Indijos buvo valdoma Delio sultanato ir Mogolų dinastijos po islamo paplitimo antrajame tūkstantmetyje, nors išliko bei vėliau sustiprėjo ir budistinės karalystės .

Dėl Indijos karalysčių susiskaldymo atvykę portugalų, prancūzų ir anglų pirkliai rado palankias kolonizacijai sąlygas. Praktiškai visa Indija pateko į Anglijos imperijos sudėtį. Anglijos kolonizacijai buvo priešinamasi - žymiausias yra 1857 m. sipajų sukilimas. Po sukilimo Indijoje ėmė stiprėti nepriklausomybės judėjimas. 1947 m. rugpjūčio 15 d. Indija gavo pilną nepriklausomybę ir tapo sekuliarine respublika.

Po nepriklausomybės Indija kariavo keturis karus su savo kaimynais. Nuo 1975 m. iki 1977 m. premjerministrė Indira Gandi paskelbė "Nepaprastąją padėtį", buvo sustabdytos piliečių teisės, suimami ir be teismo kalinami civiliai gyventojai. 1998 m. dykumoje Indijos vyriausybė susprogdino penkias kovines branduolines galvutes, taip patvirtindama savo kaip branduolinės valstybės statusą. 1999 m. Indija mobilizavo ir permetė savo karines pajėgas į Kašmyrą, siekdama išstumti musulmonų teroristus (kartais vadinami partizanais, nes siekia Kašmyro nepriklausomybės), remiamus Pakistano.

UAB "Mažoji Indija"
2006 Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Onyx